15 Eylül Dünya Prostat Farkındalık Günü’nde Anadolu Sağlık Merkezi’nin, Üroonkoloji Derneği’nin katkıları ile, uluslararası seviyede düzenlediği 4th Oncological Sciences Symposium – New Horizon in Oncology Prostat Cancer toplantısına ADS Elektronik Tıbbi Cihazlar Firması’nın konuşmacı olarak davet ettiği Prof. Dr. Richard Hindley, konuşmasında Fokal Tedavi seçeneklerinden ayrıntılı bir şekilde bahsetti.

Birleşik Krallık’ta Hampshire Hospitals’ta Üroloji Uzmanı olarak görev yapan ve University of Winchester’da Araştırma grubunda yer alan Prof. Dr. Richard Hindley; özellikle prostat kanserinde fokal tedavi üzerine araştırma ve çalışmalar yapmaktadır. Konuşmasında prostat kanserinde fokal tedavinin önemi hakkında açıklamalar yapan Prof. Dr. Richard Hindley ayrıca Anadolu Ajansı’na verdiği röportajda da, dünyada ve Türkiye’de erkeklerde en çok rastlanan kanser türlerinin ön sıralarında olan prostat kanserinin erken tanısı için 40 yaş ve üstü erkeklerin prostat muayenesine gitmesi konusunda çağrıda bulunmuş, özellikle aile geçmişlerinde prostat kanseri olan kişiler için prostat kanseri riskinin genetik anlamda yüksek olduğu hatırlatmasını yapmıştır.

Prostat kanserinin teşhisi için Multiparametrik Füzyon Biyopsi işlemi sonrası High Intensity Focused Ultrasound (HIFU) ile 10 yıldır yaptığı fokal tedavinin hangi tür hastalar için uygulandığı ve başarı sonuçlarını anlatan Prof. Dr. Richard Hindley’in sunumu sayesinde prostat kanserinin çözümlerinde dünyadaki umut verici gelişmeler hakkında bilgi sahibi olduk.

Prof. Dr. Richard Hindley’e davetimizi kabul ettiği ve prostat kanserinde güncel tedaviler kapsamında fokal tedavi hakkında kattığı bilgiler için çok teşekkür ediyoruz.

 

 

Bir cevap yazın

Your email address will not be published. Required fields are marked *

clear formPost comment